4-Şaşırt Beni

"Bana yalan söylemen değil sana bir daha inanmayacak olmam üzüyor beni" demiş şair. "Beni sevmemen değil sana olan sevgimi azaltman üzüyor beni" düşüncesindeyim. Kırgınken yazmak öyle zor ki..

Doğum gününden sonra bariz bir uçurum olmuştu aramızda. Kim bilir belki bir çeşit savunma mekanizmam vardır ve bu uçurumun yapımcısıdır. Farklı sorunlarım oluyordu günler geçip gidiyordu. Benim için iyiden iyiye soyut bir karakter olmuştu varlığından bile emin değildim. Onu gözlerinde acıyla görene kadar. Bir yabancının gözlerindeki ufak gölgelenme bir başka yabancıyı karanlığa sürükler mi? Sürüklüyordu işte. Kalbimi söküyorlardı sanki nefes alamıyor ve onu üzen her neyse üzerine gitmek için yapabileceklerimi hesaplıyordum. Sınırım yoktu. Konu oyken hiç bir zaman sınırım olmadı zaten.

O akşam konuştuk ve ona olan bağlılığımı ilk kez bu kadar coşkuyla hissettirdim. Ve duymak istediklerimi duymak istemediğim şekilde söyledi. "Her zaman yanımda olacak ve her şeyle savaşacak güce sahip *kardeşim* olduğun için teşekkür ederim"

Hani kahve uyku açar süt uyku getirir. ikisi birlikte ne olur tadında zıtlık durumları vardır. İşte tam öyleydim. Onu kalbim patlayacak kadar çok seviyordum, her şeyle savaşırdım,hep yanında olurdum evet. Ama yanlıştı. Kardeşi olarak savaşmak istemiyordum. Biri ona acı çektiriyordu o bana. ama her zaman yaptığım gibi uyum numarası yaptım ve içime attım.. Öğretmenim iyiydi rol yapma konusunda. Bekliyordum bişeyler olacaktı hissediyordum. Oldu da. Tiyatro onun için neyse müzikte benim için oydu. Ondan sonra,onunla birlikte en sevdiğim şeydi. Bütün gün gereksiz bir program için prova yapıp moralimi en üst seviyeye getirip mola vermiştim. Düşününce keşke 1 saat daha çalışsaydım diyorum.

Pek sevmediğim bir şey olmasına rağmen dondurma aldım o gün. Bankta oturdum dondurmanın paketindekileri okumaya başladım. O sırada bir ses duydum. Bir kahkaha. Duymayalı uzun zaman olmuştu ve tadını çıkarmak istedim. Benim olmayı hayal ettiğim yerde başkasını görünceye kadar. Sanki bu bir mesajdı bana. “Hayal kurma,Gerçeklerden kaçma” mesajı. Bende kabul ettim. Ve hayal kurmamak için umutlarımın sönmesi için yapmam gerekeni yaptım ve mesaj attım. “Defterleri geri istiyorum” görünen buydu. Görünmeyense “Sana aşığım,lütfen verme defterleri,o kızı inkar et bizi kaybetme,şaşırt beni”ydi..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !