3-Sonrası mı?

Sonrası mı? Sonrası su altı dönem. Dönüp baktığımda bulanık görünen dönem.. Onu ve aşkı aynı cümleye koyduğum dönem. Şu an olduğu gibi o zamanda ona yazı yazı yazmak en sevdiğim şeydi. Birde Broken dinlemek. Önceki yazımda kardan bahsetmiştim ama yarım kalmış.

Kar.. filmlerin vazgeçilmezi olan ve bizimde yaşadığımız onlarca anıdan birinin teması. O günle ilgili hatırladığım en önemli şey beni kıskanmasıydı. Ve eldivenlerimi giymeye çalışıp "ellere bak oyuncak gibi bide benim elime bak yaba gibi" demesiydi. Kahkaha atmaktan yorulmamdı. Ona sarılmamak için kendimle savaş vermemdi. "Allah'ım onu kaybetmeyeyim" diye düşünüp bu ihtimalin bile gözlerimi yakmasıydı. Akla gelen başa gelir. Neyse.. Bitişten sonraki zamanlarda benim için bizim şarkımızı -Broken- okulda açmıştı ve bu son mutluluğum olmuştu. Onu seviyprdum emindim. Ama kafam öyle karışık kalbim öyle kırıktı ki. Dengesizliklerimin başlaması tam olarak o zamana tekabül ediyor sanırım. Saçma sapan bi inada bindi durum. Dikkatini çekmek için,yaramı kapatmak için bir başkasından hoşlandığıma inandım. İşe de yaradı. Taki onu "sevimli bir yönü olan" o kızla başbaşa gördükten sonra. Yıkım buydu işte. Zoraki ayakta duran ruhum yıkılmıştı. Duvarın önüne yığılıp dakikalarca ağladığımı ve meleğimin azarlamasıyla kendime geldiğimi hatırlıyorum. Hala o kızı görünce kalbim sızlıyor. ama tuhaf kıza kin duymuyorum. Sadece keşke olmasaydı diyorum. Bahane işte. bitecekse bu minik bir bahane olur. O zaman düşünemiyor insan. Bir çok şey daha net şimdi. Gerçekten hatırlamakta zorlanıyorum o zamanları. Sık sık hayatıma girmeye çalışması var aklımda. Ah ve doğum günü...

Her zaman düşünüyorum evet ama şimdi ayrıntıyla gözlemliyorum da gerçekten çok fazla şeyi film gibi yaşadık. Doğum gününe dönersem bir kibrit bir browni ve kuytu bi yer yetmişti bana. Onu şaşırtmayı güldürmeyi o kadar çok seviyordum ki. Montu eşofmanları uykudan şişmiş gözleri ve dağınık sarı saçlarıyla "işte bu" demiştim. "gelecekte bu adamı hep böyle görmek istiyorum" 5 dakika sonra "abi kardeş olmalıyız fazlaı zarar verir" cümlesini hatırlıyorum. Sonrası mı? Sonrası güzellik!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !